Zespół Szkół  w Jodłowej

Konrad Wiatr zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu historycznego!

W piątek, 7 czerwca 2024 r. odbył się w finał Konkursu Historycznego Wyrok na ziemiaństwo – 80 lat od komunistycznej reformy rolnej organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie – Oddział Kraków.

Zmagania finałowe odbyły się w malowniczym, zabytkowym dworku w Goszycach k. Krakowa. Konrad reprezentował szkołę w kategorii prac multimedialnych. Jego film na temat Włodzimierza Kaczorowskiego, ostatniego właściciela majątku w Przeczycy, dał mu zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim konkursu. W finale Konrad odpowiadał na pytania dotyczące historii regionalnej. Swoją niebywałą wiedzą na temat historii naszego regionu, a w tym przypadku, w szczególności historii Przeczycy i rodziny Kaczorowskich, pokonał wszystkich rywali z kategorii szkół średnich, zdobywając pierwsze miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

https://www.facebook.com/100069084486877/posts/780084897637653/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Skip to content