Zespół Szkół  w Jodłowej

Kolejne sukcesy Konrada Wiatra

„Wyrok na ziemiaństwo – 8o lat od komunistycznej reformy rolnej” to temat konkursu organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków, Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Fundację im. Zofii oraz Jana Włodków w Krakowie. Konkurs jest realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, towarzyszą mu konferencje wojewódzkie i warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów.

W etapie wojewódzkim Konkursu uczestnicy lub zespoły uczestników mieli za zadanie przygotować prace konkursowe przedstawiające historię dworów i ich właścicieli, ich działalności gospodarczej, pomocowej i edukacyjnej, oraz ich dalsze dzieje po komunistycznej reformie rolnej w wybranej kategorii: praca pisemna lub praca mutlimedialna.

Konrad przygotował film pt „Umiłował Boga i Ojczyznę” dotyczący życia i działalności Włodzimierza Kaczorowskiego, właściciela majątku w Przeczycy, szambelana papieskiego i społecznika, który stracił swój majątek w 1945 r.


Konrad zwyciężył w kategorii praca multimedialna i został zakwalifikowany do ogólnopolskiego etapu, który odbędzie się 7 czerwa 2024 r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Krakowie.

https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/200271,Prezentujemy-wyniki-wojewodzkiego-etapu-ogolnopolskiego-konkursu-Wyrok-na-ziemia.html

Skip to content