Konferencja historyczna „Piętno Sybiru”

5 marca 2024 roku czterech uczniów naszej szkoły miało przyjemność uczestniczyć w konferencji historycznej pt. Piętno Sybiru. Losy Żołnierzy Obwodu AK Dębica po akcji „Burza”. Wydarzenie odbyło się w Dębicy w Domu Kultury Śnieżka i zgromadziło liczne grono ekspertów, historyków oraz pasjonatów historii.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu interesujących wykładów dotyczących historii zsyłek na Syberię w czasach sowieckich oraz ich tragicznych konsekwencji dla polskich obywateli.

Konferencja była nie tylko doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy historycznej, ale również do refleksji nad tragizmem wydarzeń związanych z zsyłkami na Syberię oraz nad ich wpływem na losy polskiego społeczeństwa. Uczestnictwo naszych uczniów w tym wydarzeniu z pewnością przyczyniło się do ich rozwoju intelektualnego oraz wzbogaciło ich wrażliwość na tematy związane z historią i pamięcią narodową.