Olimpiada Teologii Katolickiej

Dzisiaj w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbył się etap diecezjalny XXXIV Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem Zasady społeczne w nauczaniu Kościoła. Wśród 95 uczniów z całej diecezji, naszą szkołę reprezentowali Szymon Pyznarski i Konrad Wiatr z klasy III LO. Poziom konkursu był bardzo wysoki, gdyż sam temat zasad społecznych jest bardzo trudny i złożony. Jak się jednak okazało, nie był on taki straszny dla naszych uczniów. Szymon Pyznarski zajął pierwsze miejsce i w dniach 4-6 kwietnia będzie reprezentował diecezję tarnowską na etapie ogólnopolskim w Radomiu. Konrad Wiatr zajął natomiast szóste miejsce, znajdując się w najlepszej dziesiątce. To już kolejny raz, kiedy nasi uczniowie reprezentują naszą diecezję na OTK.