Sprzątanie Świata 2019

Uczniowie klasy IIBs oraz IIIBs wzięli udział w „Akcji Sprzątania Świata 2019”. Jest to już czternasta edycja tego proekologicznego przedsięwzięcia.

Tym razem realizowane jest pod hasłem: „Ład i porządek w lasach powiatu dębickiego”. Wielkie sprzątanie zorganizowali wspólnie Powiat Dębicki oraz Nadleśnictwo Dębica.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Jodłowej sprzątali las przy drodze  na Buczynie.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom akcji transport, rękawice i worki na śmieci.

Po wytężonej pracy,  odpoczęli  i posili się kiełbaską z ogniska.

Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy do podejmowania działań, dzięki którym ograniczymy ilość wytwarzanych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska. Opiekunem uczniów podczas akcji sprzątania był Robert Warzecha.