EWAKUACJA

27 września 2024 roku o godzinie 10:00 w Liceum Ogólnokształcącym w Jodłowej odbyła się próbna ewakuacja. Ćwiczenia zostały przeprowadzone zgodnie z procedurami bezpieczeństwa, aby przygotować uczniów i pracowników na sytuację zagrożenia.

Po ogłoszeniu alarmu przeciwpożarowego uczniowie oraz personel szkoły pod nadzorem nauczycieli opuścili budynek w zorganizowany sposób, kierując się do wyznaczonych wyjść ewakuacyjnych. Ewakuacja przebiegła sprawnie, bez paniki, a wszyscy uczestnicy zgromadzili się w wyznaczonym punkcie zbiórki na boisku szkolnym.

Po zakończeniu ewakuacji, dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielami straży pożarnej przeprowadziła krótkie omówienie przebiegu akcji. Strażacy pozytywnie ocenili działania uczniów i nauczycieli, zwracając uwagę na dobre przygotowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Próbna ewakuacja miała na celu uświadomienie zagrożeń oraz utrwalenie procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych. Całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, co zwiększa poziom bezpieczeństwa w szkole.