Zespół Szkół  w Jodłowej

ERASMUS+

Wizyta międzynarodowa w naszej szkole. W ramach programu Erasmus+ naszą szkołę odwiedziły delegacje nauczycieli z trzech szkół w Ankarze (stolicy Turcji). Celem wizyty było poznanie systemu edukacji w Polsce od szkoły podstawowej aż do kształcenia dorosłych na etapie po ukończeniu studiów. W naszych murach gościliśmy 7 nauczycieli, którzy po poznaniu naszej szkoły oraz spotkaniu z Dyrektorem i Nauczycielami spotkali się z uczniami klas pierwszej i trzeciej Liceum Ogólnokształcącego, dla których była to okazja do przełamania bariery językowej i komunikowania się w języku angielskim. Poznaliśmy najciekawsze miejsca w Turcji, zaprezentowaliśmy także polską tradycję, kulturę i kuchnię. Uczniowie wykazali się świetną umiejętnością współpracy podczas integracji prowadzonej w obcym języku. Dla naszych gości była to pierwsza wizyta w Polsce, ale wszyscy zgodnie zapewniali, że nie ostatnia. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca zaowocuje w przyszłości projektem międzynarodowym w naszej szkole.

Skip to content