Wykłady prowadzone przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej

W środę 8 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wykładach poprowadzonych przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej pana Macieja Rędziniaka.

Wykład dla klasy pierwszej i drugiej dotyczył zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940 r. na ok. 22 tyś. obywateli polskich, jeńców wojennych przebywających w sowieckich obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz polskich więźniów przetrzymywanych przez NKWD na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej.

W wykładzie dla klasy trzeciej i czwartej pan Maciej Rędziniak omówił kwestię deportacji obywateli polskich w głąb ZSRS przeprowadzanych przez Sowietów w latach 1940-1941.

Przedstawione informacje pozwoliły uczniom w pełni uświadomić zbrodniczość totalitarnego systemu ZSRS oraz tragedię polskiej ludności w czasach II wojny światowej.