Akcja Sprzątanie Świata 2023

18 września 2023 r. nasza szkoła , po raz kolejny wzięła udział w 30. Akcji Sprzątania Świata, pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. W tegorocznej akcji udział  wzięli uczniowie klasy I LO wraz z nauczycielką p. Anna Magierą oraz koordynatorem akcji w szkole Robertem Warzechą.

Uczniowie uzbrojeni w rękawiczki i plastikowe worki ruszyli na poszukiwania różnego rodzaju śmieci, sprzątali teren wokół budynku szkoły oraz tereny zielone  otaczające szkołę . Ta akcja to  możliwość kształtowania wśród jej uczestników właściwych postaw, świadomości proekologicznej i wspólnej odpowiedzialności za stan środowiska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, którzy biorąc w niej udział wykazali troskę i dbałość o otaczające nas środowisko.