Zespół Szkół  w Jodłowej

Lekcje na świeżym powietrzu

Siedzenie w szkolnej ławce – a także za biurkiem – kiedy słoneczna aura na zewnątrz zachęca do spaceru, dla nikogo nie jest łatwe. Więc gdy wiosna puka do okien szkolnych budynków, pora wyjść jej naprzeciw i korzystać z jej uroków, nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego.

Z okazji Dnia Dziecka lekcje w naszej szkole odbyły się na świeżym powietrzu. Na fizyce uczniowie przenieśli się w kosmiczny świat – na szkolnym placu przy użyciu kredy stworzyli modele układu słonecznego oraz konstelacji gwiazd. Na biologii, podczas spaceru poznali jodłowską florę wspomagając się obiektywem Google, który pomógł im odszukać nazwy poszczególnych roślin. Na lekcjach j. angielskiego oraz niemieckiego odbyła się językowa gra terenowa. Uczniowie korzystając że smartfonów rozwiązywali zagadki i gry językowe. Lekcję matematyki uczniowie również spędzili na świeżym powietrzu z zapałem rozwiązując zadania matematyczne.

Skip to content