Zespół Szkół  w Jodłowej

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sybirakach

28 marca 2022 r. uczennice naszej szkoły Kamila Kociołek z kl 2 i Justyna Kos z kl 3A odebrały nagrody za zajęcie odpowiednio trzeciego miejsca oraz wyróżnienia w powiatowym konkursie historycznym „Z Dalekiego Sybiru”. Uroczystość wręczania nagród obyła się w Domu Kultury w Pilźnie.

Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Dębicy. Konkurs dla młodzieży Szkół Ponadpodstawowych odbył się w dwóch etapach. Uczniowie rozwiązywali test historyczny, a następnie przygotowywali prezentację na temat „Znaki pamięci o Sybirakach”. Oceny prac konkursowych dokonała komisja składająca się z przedstawicieli starostwa, Muzeum Regionalnego, fotografika, plastyka oraz członków Koła Sybiraków w Dębicy.

Ogółem wzięło w nim udział 39 uczniów z powiatu dębickiego, tym bardziej cieszą wysokie lokaty naszych uczennic. Laureatkom gratulujemy !!!

 

Skip to content