Zespół Szkół  w Jodłowej

Sprzątanie świata – Polska 2021 „Myślę więc nie śmiecę”

     15 września 2021 r. uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W tegorocznej akcji wzięli udział uczniowie klasy I LO wraz z koordynatorem akcji w szkole Robertem Warzechą.

     Uczniowie uzbrojeni w rękawiczki i plastikowe worki ruszyli na poszukiwania różnego rodzaju śmieci, sprzątali teren wokół budynku szkoły oraz brzegi rzeki Jodłówki . Ta akcja to wspólna lekcja poszanowania środowiska, w którym żyjemy. Żeby walczyć z problemem śmieci, wystarczy zacząć od siebie, zmieniając swoje złe nawyki.

     Ponadto, mieliśmy możliwość kształtowania wśród jej uczestników właściwych postaw, świadomości proekologicznej i wspólnej odpowiedzialności za stan środowiska.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, którzy biorąc w niej udział wykazali troskę i dbałość o otaczające nas środowisko.