Zespół Szkół  w Jodłowej

Pożegnanie klasy maturalnej. Wspomnienia ze szkoły.

     Czasy w jakich teraz żyjemy, dla nikogo nie są łatwe. Pomimo pandemii miło wspominamy lata w liceum. Zapamiętamy je jako dobrze spędzony czas m.in podczas wycieczek oraz różnych uroczystości, w których chętnie braliśmy udział. Kończąc w tym roku szkołę, chcielibyśmy podziękować przede wszystkim Szanownej Pani Dyrektor oraz gronu pedagogicznemu za przydatne wskazówki, przekazaną nam wiedzę oraz wszelkie starania, aby tegoroczna matura została przez nas napisana jak najlepiej. Życzymy powodzenia młodszym klasom. Nie poddawajcie się, dążcie do celu!

Serdecznie pozdrawiamy – III Kl. LO

Wspomnienia absolwentów:

Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić” 
 


     W ciągu ostatnich trzech lat w naszym życiu wiele się zdarzyło. Każdy dzień napotkany w naszej wędrówce był inny. Jednak wszystko to łączyło jedno, byliśmy wszyscy razem jako klasa wspierani przez najlepsze grono pedagogiczne. Pamiętamy pierwszy dzień w nowej szkole, gdzie wszystko był dla nas nowe, nieznane. Mimo to byliśmy gotowi na nowe wyzwania, aby móc w przyszłości wspominać je jak najlepiej. Jako klasa chętnie udzielaliśmy się w ważnych uroczystościach, akademiach szkoły, dzięki czemu mogliśmy się stawać dojrzalsi, odważniejsi i chętni do pokonywania napotkanych przez nas trudności. Dziękujemy serdecznie za taką możliwość, bo to na pozór łatwe zadanie uskrzydliło nas oraz wychowało na ludzi wrażliwych i szlachetnych.

     Również mieliśmy możliwości wzięcia udziału w przeróżnych wyjazdach tj. teatr, kino, przez co staliśmy się dojrzalsi na naszą kulturę. Wyjazd do Krakowa pomógł nam bardziej zrozumieć lata życia i twórczość wybitnego poety Stanisława Wyspiańskiego i wielu innych ówczesnych artystów tamtego wieku. Na auli w szkole braliśmy udział w spotkaniach z przeróżnymi gośćmi, którzy swoją głoszoną historią, opowieścią, pomogli nam spojrzeć inaczej na świat. Warto wspomnień także o szansie goszczenia teatru angielskiego, dzięki któremu nasz język obcy stał się bogatszy o nowe słownictwo. Były ogniska, dyskoteki, dzięki którym jeszcze bardziej mogliśmy się zżyć. W szkole odbywały się akcje charytatywne, które umożliwiały nam sprawianie dobra i życzliwości dla drugiej osoby. Te wszystkie wyżej wymienione działania i wiele innych, które czekały na nas, sprawiły, że wychodzimy ze szkoły silniejsi, bogatsi o wiedzę i nowe doświadczenia. Bardzo gorąco dziękujemy, że mogliśmy brać czynny udział w życiu szkoły, co sprawiło, że na zawsze pozostanie ona w naszym sercu i pamięci.

Gabrysia

     Na początku chciałabym podziękować całemu gronu pedagogicznemu w naszej szkole, za ogrom pracy, cierpliwości i zaangażowania w przygotowanie nas nie tylko do matury, ale także do życia. Szczególne podziękowania oczywiście dla Pani dyrektor, która walczyła o to, by nasze liceum mogło funkcjonować.

     Do tej szkoły chodziła kiedyś moja mama, później rodzeństwo, a teraz uczęszczałam do niej ja. Oczywiście grono pedagogiczne się zmieniło, ale nadal jest to szkoła z tradycją i cieszę się, że mogłam przeżyć w niej 3 lata swojego życia. Kiedy zaczęłam uczęszczać do tej szkoły, od razu świetnie dogadywałam się z rówieśnikami, ale też z nauczycielami, którzy zawsze obdarzali nas szacunkiem, nawet wtedy, kiedy mieliśmy odmienne zdanie na jakiś temat. Oprócz zajęć mieliśmy też wiele atrakcji. Były organizowane m.in. różne wyjazdy, z których pozostały mi piękne zdjęcia i wspomnienia, dyskoteki oraz konkursy, na których świetnie się bawiłam, a nawet niektóre z nich miałam okazję prowadzić, spotkania z różnymi ciekawymi osobami, które pozostaną w mojej pamięci na długo oraz wiele innych. Niestety po pewnym czasie beztroskiego życia, przyszło nam żyć w czasach pandemii, i odebrano nam możliwość kształcenia się w normalnej formie. Bardzo brakowało mi kontaktu z koleżankami i kolegami z mojej oraz z młodszych klas. Mimo tej sytuacji, nauczyciele świetnie sobie radzili. Bardzo starali się przekazać nam jak najwięcej wiedzy, pomimo trudnych warunków. Cieszę się, że wybrałam właśnie tę szkołę i będą ją miło wspominać.

Kasia

     Myślę, że jeszcze przez bardzo długi czas będę wspominał wszystkie te miłe chwile jakie spędziłem w liceum. Wszystkie przedstawienia i spektakle w jakich wraz z przyjaciółmi z klasy odgrywaliśmy przeróżne role, a w szczególności „Majstra” stworzonego przez kabaret Dudek. Do dziś słyszę głos majstra wołającego Jasia :D. Podobnie jeszcze przez wiele lat będę wspominał spektakl

     „Tango”, który mieliśmy okazję podziwiać w teatrze. Ale chyba najbardziej zapadnie mi w pamięć wycieczka do Energylandii, gdzie na prawie każdej atrakcji czułem jak moja dusza opuszcza ciało.

     Chciałbym na koniec także podziękować wszystkim moim nauczycielom, którzy poświęcają dla nas o wiele więcej czasu niż tak naprawdę powinni, by tylko jak najlepiej przygotować nas do matury.

Radek

     Dziękujemy za trzy lata wspaniałej edukacji w murach tej szkoły. Był to niewątpliwie wyjątkowy okres w naszym życiu. Czas szybko płynie…, my również dorastamy, ale także jesteśmy wzbogaceni o nowe doświadczenia i ciągle otwieramy się na przyszłość.

     Jedno jest pewne! Jako absolwenci tej szkoły z pewnością nigdy nie zapomnimy różnych ciekawych epizodów z lekcji, przejęzyczeń nauczycieli, które nie tylko wywoływały uśmiech na naszej twarzy, ale także pogłębiały pewną więź między nami.

     Jodłowskie LO pozostanie w naszych wspomnieniach na zawsze. Świetna, niezapomniana atmosfera, wyjazdy i ludzie, których tutaj poznaliśmy, wspaniałe grono pedagogiczne, które zawsze nas wspierało i pomagało rozwiać różne nasze wątpliwości czy problemy. Ale także nasze indywidualne wspomnienia na trwałe pozostaną w naszych serach.

Karolina

Skip to content