Zespół Szkół  w Jodłowej

Sprzątanie świata

     23 września, w pięknych okolicznościach przyrody, jakich dostarcza nam Jodłowa, wyruszyliśmy w teren, aby przyłączyć się do akcji „Sprzątanie świata”. Klasa II a sprzątała okolice szkoły, klasy II b oraz III LO wyruszyły w kierunku Dębowej, natomiast klasa I LO na Wisową. Pogoda dopisywała, więc ochoczo wzięliśmy się do pracy. Niestety – efekty przerosły nasze wyobrażenie. Bardzo szybko worki, w które się zaopatrzyliśmy, były pełne. Szkoda, bo mieszkamy w tak pięknej krainie i warto, by była ona czysta. Mimo wszystko ten dzień był piękny, pełen wrażeń, ale i refleksji: dbajmy o nasze otoczenie, nie tylko to najbliższe, ale również o okolicę; kiedy wychodzimy na spacer czy na grzyby, pomyślmy o tym, aby zebrać po drodze przynajmniej po jednej rzeczy, która leży w miejscu, w którym nie powinna być, i wyrzucić ją do właściwego pojemnika.

     Na zakończenie tego pracowitego dnia zorganizowaliśmy grilla, klasy II i III pod szkołą, klasa I w ramach spotkania integracyjnego na Wisowej.