Zespół Szkół  w Jodłowej

To dzięki Wam jesteśmy dobrą szkołą.

To dzięki Wam jesteśmy dobrą szkołą !

     Wynik tegorocznej matury napawa nas dumą. W rankingu szkół licealnych powiatu dębickiego zajęliśmy trzecią pozycję, najlepiej wypadł egzamin z matematyki (druga pozycja w powiecie), język polski na trzecim miejscu a język angielski na czwartym. Na ten bez wątpienia sukces złożyło się wiele czynników, ciężka praca nauczycieli i uczniów, zajęcia dodatkowe rozwijające zainteresowania uczniów, liczne wycieczki, wyjazdy do kina i teatru oraz konkursy przedmiotowe. W swojej pracy pedagogicznej kładziemy nacisk na wychowanie w wartościach religijnych i patriotycznych. W jubileuszowym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie brali udział w wielu akcjach upamiętniających to wydarzenie, zorganizowanych pod hasłem „Świętujemy Niepodległą”. Sukcesem naszych uczniów były wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Retorycznym „Niepodległość jest z nas”. W szkole zorganizowany został z tej okazji konkurs recytatorski oraz uroczysta akademia „Po ogień jasny iść…”, którą następnie zaprezentowali uczniowie w Kościele Parafialnym. Kontynuacją i zwieńczeniem obchodów niepodległościowych był konkurs: „Film „Legiony” Dariusza Gajewskiego. Znajomość wydarzeń i faktów przedstawionych
w filmie”. Zwyciężczynie tego konkursu w nagrodę pojechały na trzydniową wycieczkę do Brukseli. Nagroda główna oraz cenne nagrody książkowe zostały pozyskane dla naszych uczniów dzięki staraniu pana Pawła Ciszczonia, Radnego Gminy Jodłowa. Z tego miejsca pragniemy również podziękować panu wójtowi Janowi Janidze, który nigdy nie odmówił nam wsparcia, jest z nami zawsze podczas ważnych uroczystości, a szkoła pod opieką gminy jest wizytówką w środowisku lokalnym. To nie jedyny dowód na dobrą współpracę ze środowiskiem lokalnym. Do wielu projektów i inicjatyw zachęca nas
ks. dr Zenon Tomasiak, Proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Stanisława BM
w Jodłowej. To z inicjatywy księdza zorganizowany został XI Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu, w którym młodzież naszej szkoły wzięła liczny udział. Coroczne obchody Święta Niepodległości odbywają się również z licznym udziałem społeczności szkolnej. Dziękujemy za pomoc
i życzliwość. Dzięki współpracy ze społecznością środowiska lokalnego w murach szkoły mogliśmy gościć wspaniałych ludzi – absolwentów liceum, patriotów – będących autorytetami dla młodego pokolenia. Profesor Wiesław Grębski, emerytowany wykładowca Uniwersytetu w Pensylwanii, absolwent naszego liceum, spotkał się z młodzieżą, prezentując wykład: „Przepis na sukces”. Z kolei z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w żywej lekcji historii, goszcząc w naszej szkole pana Tadeusza M. Płużańskiego, historyka i dziennikarza, który przybliżył młodzieży ten trudny temat, a także pana kapitana Wojciecha Grzesiakowskiego, więźnia stalinowskiego, który walkę o wolną Polskę prowadził niedaleko, w naszej „małej ojczyźnie”.

     Sukcesy naszej szkoły to suma pracy wielu osób, a także i może przede wszystkim uczniów i rodziców, którym pragniemy serdecznie podziękować za zaufanie i wsparcie. To dzięki Wam wszystkim jesteśmy dobrą szkołą.

     Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu, a także planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych osób, w miłości, radości i ciepłej atmosferze. Sukcesów w pracy, wytrwałości w realizacji zamierzeń. Nowy Rok niech przyniesie wiele radosnych chwil i spełnienie najskrytszych marzeń.

Tego Państwu życzą

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Jodłowej