Zespół Szkół  w Jodłowej

Spotkanie z Adamem Borowskim

     12 grudnia 2019 r. kolejny raz mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w żywej lekcji historii. Naszym gościem był Pan Adam Borowski, producent filmu pt. „Legiony”, historyk, wydawca i działacz społeczny, internowany w czasie stanu wojennego za działalność w opozycji demokratycznej.

     W przededniu rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce była to dla nas szczególnie cenna lekcja. Opowieścią o swoich przeżyciach z tego okresu, a także o działalności na rzecz niepodległości, pan Adam zaszczepił w nas potężną dawkę patriotyzmu. Za sprawą kolejnych gości – pana Władysława Kity oraz pana Jana Urbana, którzy również byli internowani w stanie wojennym, poznaliśmy z kolei historię działalności opozycyjnej i niepodległościowej w naszej małej ojczyźnie.