Zespół Szkół  w Jodłowej

„Przepis na sukces” – spotkanie z profesorem W. Grębskim, absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Jodłowej

21 maja 2019 r. kolejny raz mieliśmy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły znamienitych gości – absolwentów i nauczycieli Liceum w Jodłowej – Księdza dr. Juliana Kapłona, byłego nauczyciela i dyrektora Liceum, Pana Andrzeja Nowaka oraz Pana profesora Wiesława Grębskiego. Profesor Grębski jest emerytowanym wykładowcą Uniwersytetu w Pensylwanii. Przedstawił nam pasjonujący wykład pod tytułem „Przepis na sukces”, a także podzielił się z nami wiedzą na temat swoich pasji. Jedną z nich są źródła energii odnawialnej. Obecność tych wspaniałych ludzi – absolwentów naszej szkoły, jest niezbitym dowodem na to, że posiadając pasje, cel w życiu oraz ambicję, można osiągnąć sukces bez względu na miejsce zamieszkania. Jako przesłanie warto przytoczyć kilka „recept” na sukces, które pozostawił nam Pan profesor:

„Twój cel życiowy jest tym, co sobie sam określisz

Twoje życie będzie takie, jakim je stworzysz

Musisz wypełniać twoje życie tym, czego pragniesz

Unikaj wypełniania życia bagażami przeszłości”.