Zespół Szkół  w Jodłowej

Pożegnanie Maturzystów

W piątek 26 kwietnia 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Jodłowej odbyła się wzruszająca uroczystość – pożegnalny apel dla uczniów kończących III klasę liceum.

Po udziale we Mszy św. odprawionej w intencji tegorocznych maturzystów w Kościele Parafialnym w Jodłowej uczniowie oraz zaproszeni goście zebrali się w auli naszego liceum, aby wziąć udział w uroczystym rozdaniu świadectw. Na tej uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Jodłowa pana Jana Janigę. Akademię rozpoczęła Dyrektor Zespołu Szkół pani Teresa Połoska, która serdecznie powitała zaproszonych gości, Grono Pedagogiczne oraz młodzież całej szkoły, a następnie wraz z Panem Wójtem i wychowawcą klasy wręczyła świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom naszej szkoły. Jak co roku wręczono wiele nagród książkowych i dyplomów uczniom, którzy pracowali na rzecz samorządu szkolnego, zdobywali wyróżnienia w dyscyplinach sportowych, osiągnęli wysokie średnie ocen lub mogli pochwalić się nienaganną frekwencją. Uczniowie : Anna Jantas, Mariusz Kapłon i Adam Dzierwa a także uczennica II kl. LO Barbara Kos odebrali nagrody za reprezentowanie szkoły w VI Powiatowym Turnieju Debat Oksfordzkich.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowała II kl. LO z wychowawcą panią Magdą Lachowicz. Część artystyczna w tym roku przybrała formę wywiadu z uczniami żegnanej klasy w którym absolwenci dzielili się swoimi wspomnieniami z okresu spędzonego w murach naszej szkoły. Wywiad wzruszył, a także rozbawił do łez. Na koniec maturzyści otrzymali od swoich młodszych kolegów pamiątkowe upominki, które przypominać im będą chwile spędzone w szkole.

Nutkę nostalgii wprowadził specjalny filmik przygotowany przez absolwentów . Przywołali nim wiele wspomnień pięknych chwil spędzonych razem podczas przerw, wspólnych wyjazdów do kina i teatru, realizowania projektów teatralnych, biwaku klasowego, ogniska, wycieczek i dyskotek. Niejednemu zakręciła się łezka w oku.

Nasi absolwenci dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do ukończenia przez nich szkoły . Szczególne podziękowania otrzymali: Pani Dyrektor Teresa Połoska, nauczyciele poszczególnych przedmiotów oraz wychowawca klasy pani Katarzyna Proszowska-Krzykalak.

Po zakończonej uroczystości rodzice tegorocznych maturzystów zaprosili Grono Pedagogiczne i absolwentów na wspólny poczęstunek.

Wszystkim naszym absolwentom życzymy pomyślności podczas egzaminów maturalnych , powodzenia i wytrwałości w dążeniu do spełnienia marzeń, pogody ducha nawet w najtrudniejszych chwilach, trafnych decyzji i odpowiednich wyborów.