Zespół Szkół  w Jodłowej

Powiatowy Konkurs Retoryczny

Piątego listopada 2018r. uczniowie III klasy LO w Jodłowej Mariusz Kapłon i Adam Dzierwa wzięli udział w VII edycji powiatowego konkursu retorycznego „ Niepodległość jest z nas”. Myślą przewodnią   rywalizacji   stały   się   słowa   św.   Jana   Pawła ll z wywiadu „ Pamięć i tożsamość”
– „ Wolność jest nam dana, ale i zadana …”. Jedenastu retorów wygłosiło 12 minutowe przemowy na temat wolności i niepodległości. Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły Mariusz Kapłon, przemówienie którego możemy wysłuchać na załączonym nagraniu.

Organizatorom konkursu : Stowarzyszeniu Wspólnota Ziemi Dębickiej, II Liceum Ogólnokształcącemu im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Dębicy i Integracyjnemu Przedszkolu nr 2 w Dębicy serdecznie dziękujemy za zaproszenie.