Międzygimnazjalny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 19.12.2016 r. w naszej szkole odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”, na który zaprosiliśmy solistów i zespoły
z okolicznych gimnazjów.

Zaprezentowane zostały kolędy i pastorałki powszechnie znane oraz takie, które usłyszeliśmy po raz pierwszy. Wspólne kolędowanie  wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Obok kultywowania tradycji świątecznej, celem konkursu była również prezentacja talentów młodzieży uzdolnionej muzycznie.

Młodzi muzycy z okolicznych gimnazjów chętnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i licznie przybyli na wspólne kolędowanie. Gościliśmy przedstawicieli siedmiu gimnazjów, którzy prezentowali przygotowane utwory w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Każdy z uczestników wykonał dowolnie wybraną kolędę lub piosenkę o tematyce bożonarodzeniowej w języku polskim, z akompaniamentem własnym, podkładem muzycznym lub a capella. Poziom wykonawców był wysoki i wyrównany. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

W kategorii solistów:

I miejsce zajęła Gabriela Płaziak z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku, wykonawczyni utworu „Mario, czy Ty wiesz”.

II miejsce zajęła Karolina Kita z gimnazjum w Zespole Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Jodłowej,
z piosenką „Puk, puk, puk”.

III miejsce przypadło w udziale Weronice Kurek z Zespołu Szkół w Siedliskach Bogusz, za utwór „Zaśnij, Dziecino”.

W kategorii zespołów:

I miejsce: zespół z gimnazjum w Siedliskach Bogusz za pastorałkę pt. „Alleluja, w Betlejem się narodził Pan”.

II miejsce: zespół z gimnazjum w Strzegocicach za wykonanie utworu pt. „Pierwsza gwiazda”.

III miejsce: zespół z gimnazjum w Ryglicach za utwór pt. „Gloria”, ex aequo z zespołem
z gimnazjum w Jodłowej za wykonanie piosenki pt. „O Mario, czemu pobladłaś”.

Na zwycięzców czekały nagrody.

Występy uczestników zostały utrwalone na płytach CD dzięki uprzejmości i profesjonalizmowi ks. Proboszcza dr. Zenona Tomasiaka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za wspólne kolędowanie i zapraszamy za rok!