Zespół Szkół  w Jodłowej

Sadzenie drzew miododajnych

    Pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego 3 listopada w naszej szkole odbyła się akcja sadzenia drzew miododajnych. Z racji tego wydarzenia gościliśmy przedstawicieli powiatu dębickiego – Pana Wicestarostę Adama Pieniążka i Panią Dyrektor Wydziału Edukacji, Annę Wilczyńską. Korzystając z pięknej jesiennej pogody, posadziliśmy na terenie szkoły pięć sadzonek lip, które będą przypominały nam i następnym pokoleniom o konieczności dbania o klimat.

   Drzewa i krzewy miododajne przyciągają pszczoły, które  są nieodzownym elementem ekosystemu, bez nich życie wielu gatunków, w tym również człowieka, będzie zagrożone. W dobie kryzysu klimatycznego to właśnie my powinniśmy dbać o nasze środowisko, pomagając, a nie szkodząc.

 

 

Skip to content