Zespół Szkół  w Jodłowej

Konkurs „Żołnierze Wyklęci”

2 marca br. odbyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież naszej szkoły brała udział w uroczystej akademii, a po niej odbył się finał konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci” pod patronatem posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Jodłowej, a także pana wójta Jana Janigę i radnego Pawła Ciszczonia.

Uczniowie: Maciej Dudek, Julia Janusz, Karolina Mikrut odpowiadali na pytania opracowane przez nauczyciela historii pana Andrzeja Szota. Uczniów oceniała komisja w składzie: Andrzej Szot, Paweł Ciszczoń, Anna Drąg.

Po wyrównanej walce I miejsce zajęła Julia Janusz, II miejsce zdobył Maciej Dudek, a trzecie przypadło Karolinie

NAGRODY
– Wyjazd do Budapesztu dla trzech najlepszych osób – ufundował Radny Gminy Jodłowa Paweł Ciszczoń
– Wyjazd do Sejmu RP ufundował Poseł na Sejm RP Krzysztof Sobolewski – Patron Honorowy Konkursu
– Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu oraz za pierwsze trzy miejsca ufundował Radny Rady Gminy Jodłowa Paweł Ciszczoń – zostaną wręczone w przyszłym tygodniu na spotkaniu z wydawcą Kwartalnika „Wykleci”.
– Nagrody od pana Wójtowa, dla trzech najlepszych osób na koncert Zespołu ,,Śląsk”

Finalistom gratulujemy!!!