Zespół Szkół  w Jodłowej

Powiatowy Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

     „14 kwietnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Dębicy zostały wręczone nagrody laureatom Powiatowego Konkursu o Żołnierzach Wyklętych pod patronatem posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego.

     Zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania związanego z historią Żołnierzy Niezłomnych/Wyklętych, rozgrywającego się na tle wydarzeń z okresu 1944-1956, z udziałem prawdziwych bohaterów. W konkursie wzięły udział uczennice naszej szkoły: Kamila Kociołek, Honorata Buras, Kinga Nalepa i Małgorzata Jeleń. Opowiadanie Honoraty Buras pt. „Obiecaj mi tato” zostało wyróżnione przez komisję konkursową.

     Laureaci i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe, a autorzy najlepszych prac pojadą także (w najbliższym możliwym terminie) na wycieczkę do Warszawy gdzie odwiedzą Sejm RP i ważne miejsca związane z historią Polski. Honoracie oraz wszystkim uczestniczkom, które podjęły się niełatwego zadania napisania opowiadania o tematyce historycznej GRATULUJEMY!